NIEMAPA Ogród Saski – spacer po ogrodowych alejkach i historii Warszawy.

Rodzinne spacery po Warszawie mogą być niezwykłe – przekonują twórcy nowej NIEMAPY Ogród Saski – oryginalnego przewodnika, który zachęca do wspólnego odkrywania uroków miasta. Tym razem autorzy skupili się na Ogrodzie Saskim – na jego historii, pięknych zabytkach i przyrodzie. NIEMAPA zabierze Was na spacer po pierwszym publicznym parku w Polsce, dostępnym dla mieszkańców od prawie 300 lat.

NIEMAPA to świetny, niestandardowy sposób odkrywania no nowo tego, co mogłoby się wydawać powszechnie znane. Uznaliśmy, że w roku przełomowym dla Ogrodu Saskiego – roku, w którym rozpoczyna się odbudowa zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego – warto na nowo odkryć i zaprzyjaźnić się z tym wyjątkowym parkiem. Wierzę, że poświęcona mu NIEMAPA zyska uznanie dorosłych czytelników i sprawi wiele radości tym najmłodszym mówi Jan Edmund Kowalski, prezes zarządu Pałac Saski sp. z o.o.

Nowa NIEMAPA pozwala poznać Ogród Saski i zbadać go z dużą uważnością. Poprzez zabawę, zadania czy doświadczenia można np. odkryć tajemnice drzew czy przyjrzeć się detalom architektury.

Liczenie rzeźbionych głów meduz na fontannie czy wyszukiwanie pomników przyrody pamiętających przedwojenne czasy to tylko niektóre z aktywności, do których zachęcamy na NIEMAPIE. Poza zadaniami dla najmłodszych, w przewodniku znajdziecie też Ilustrowany Słownik Dawnych Zabaw, który tłumaczy w co bawiły się kiedyś dzieci w Ogrodzie Saskim. Serso, krokiet, gra w kulki czy niedźwiedzia to gotowe propozycje na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. – mówi Małgosia Żmijska, twórczyni NIEMAPY.

NIEMAPĘ Ogród Saski zdobią ilustracje Tomka Kaczkowskiego – współautora komiksowej serii dla dzieci “Niezła draka, Drapak!” oraz ilustratora książki dla dzieci „Mat i świat”. Kolorowe i zabawne rysunki przyciągają wzrok i zachęcają do przeczytania tekstów znajdujących się w przewodniku.

NIEMAPA Ogród Saski poprzez atrakcyjną formę motywuje najmłodszych do spacerów, ale też poznawania historii tego miasta i miejsca, pobudza wyobraźnię i dodaje nowe poziomy do tego, co widzimy. – podkreśla Joanna Studzińska, twórczyni NIEMAPY.

Nową NIEMAPĘ Ogród Saski można pobrać ze strony: niemapa.pl/niemapy/ogrod-saski/