O nas

NIEMAPA to znana i lubiana w całej Polsce seria kreatywnych przewodników

inspirujących do zwiedzania i odkrywania miejsc na nowo ale też przybliżania ważnych spraw, takich jak na przykład ekologia, postawy obywatelskie, kwestie dostępności miast i ich zrównoważonego rozwoju. Staramy się uwrażliwiać odbiorców na architekturę, kuchnię, przyrodę i język, uruchamiać ich zmysły i angażować do poznawania przez działanie.

Od lat oprowadzamy rodziny po miastach, regionach i zagadnieniach. Swój urok wydawnictwo zawdzięcza projektom najlepszych polskich ilustratorów, zwięzłym, angażującym tekstom i dopracowanej formie z dobrej jakości, mięsistego papieru.

Matki Założycielki

Małgosia Żmijska

współautorka koncepcji i dziesiątek NIEMAP

NIEMAPA otwiera głowy na znane i nieznane tematy w najbliższym otoczeniu: miasto, województwo, ekologię, seniorów czy rozwiązania dedykowane osobom z niepełnosprawnościami lub wykluczonym. Celem NIEMAPY jest budowanie więzi i rozwijanie empatii a stąd już bardzo blisko do autentycznego dbania i troski.
Małgosia

Asia Studzińska

współautorka koncepcji i prowadząca projekt

NIEMAPA zachęca do odkrywania, doświadczania i poznawania i to nie tylko rodziny z dziećmi. Wydajemy też NIEMAPY dedykowane seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz pokazujące zielone oblicza zrównoważonych miast. Widzimy ile radości sprawia NIEMAPA i wiemy, że warto wydawać kolejne kreatywne przewodniki.
Asia
Skontaktuj się z nami: mapa@niemapa.pl
niezastąpione wsparcie na każdym kroku

Asia Guszta

autorka tekstów i producentka

Zależy nam na tym, żeby dać odbiorcom jak najwięcej frajdy, dlatego dbamy o ciekawy dobór miejsc i tematów, angażującą narrację, ale i oprawę graficzną najlepszych polskich ilustratorów. NIEMAPĘ drukujemy na grubym, niepowlekanym papierze, by służyła jak najdłużej.
Asia

Asia Krukowska

korektorka na rowerze

Język polski to nie bułka z masłem. Dbam o poprawność językową NIEMAP, a przy okazji korekty poznaję wiele nieoczywistych zakątków, kulturalnych smaczków i lokalizmów z różnych regionów Polski.
Asia
magicy-graficy-ilustratorzy

Maciek Blaźniak

specjalista do spraw miast

Z NIEMAPĄ współpracuję od początku. Jestem autorem koncepcji graficznej i logo. Zaprojektowałem też dedykowany NIEMAPIE krój pisma. Ilustruję głównie przewodniki miejskie. Najbardziej lubię rysować architekturę.
Maciek

Patricija Bliuj-Stodulska

leśna ilustratorka

Natura jest dla mnie bardzo ważna i często spędzam wśród niej czas z rodziną. Konfrontacja dzieci z przyrodą to dla mnie zawsze zastrzyk inspiracji. Ilustruję głównie przewodniki z serii regionalnej o lasach i atrakcjach województw.
Patricija

Przemek Liput

ilustrator do zadań specjalnych

Lubię w ilustracjach nawiązywać do popkultury i puszczać oczko w stronę odbiorcy. Uwielbiam łączyć grafikę, rysunek i animacje wideo. Z przyjemnością zilustrowałem „NIEMAPĘ kontra zarazki" i całą serię polską w pięciu wersjach językowych.
Przemek

Aga Pietrzykowska

ilustratorka do zadań specjalnych

W pracy ważne są dla mnie symbole i ich znaczenia, ironia i poczucie humoru. Stawiam na odręczny rysunek połączony z geometrycznymi blokami koloru, literami czy fotografią, co widać w „NIEMAPIE Trakt Królewski", którą zilustrowałam.
Aga

Obejrzyj nasze video