NIEMAPY

Serie NIEMAP

Każda NIEMAPA to pomysłowa mozaika pięknych ilustracji, ciekawych historii i twórczych zadań.

Pomaga animować wspólny czas i uczy przez zabawę. Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer!

SERIA MIEJSKA
zwiedzaj miasta z NIEMAPĄ

Przewodniki ilustrowane przez Maćka Blaźniaka zapraszają do rodzinnego eksplorowania miast. Charakterystyczne budynki, przyroda, język, kuchnia, lokalne inicjatywy i nieoczywiste zakątki tworzą kulturalną mozaikę każdego z nich.

SERIA REGIONALNA
odkrywaj regiony z NIEMAPĄ

Pomysły na weekendowe wycieczki i leśne wyprawy dla tych, którzy chcą bliżej poznawać swoje regiony. NIEMAPY ilustrowane przez Patriciję Bliuj-Stodulską odkrywają uroki lasów, puszcz, gór i rzek.

SERIA TEMATYCZNA
zgłębiaj ciekawostki z NIEMAPĄ

Czasem podążanie tropem jakiegoś zagadnienia jest rodzajem podróży w głąb tematu. Seria powstała z podziwu dla dziecięcej dociekliwości – pozwala na eksploracje najróżniejszych tematów, planowania podróży i codziennych wyzwań.

SERIA POLSKA
pokaż Polskę z NIEMAPĄ

Stworzyliśmy pięć wersji językowych: angielską, francuską, hiszpańską, rosyjską i niemiecką. W każdej znajdują się propozycje dziesięciu wycieczek do najbardziej urokliwych zakątków Polski.

0

NIEMAP i nie zwalniamy!

Rozgość się i poznaj wszystkie miasta, regiony i tematy.

+

Seria miejska

Przewodniki ilustrowane przez Maćka Blaźniaka zapraszają do rodzinnego eksplorowania miast. 

Charakterystyczne budynki, przyroda, język, kuchnia, lokalne inicjatywy i nieoczywiste zakątki tworzą kulturalną mozaikę każdego z nich.

NIEMAPA Bielsko-Biała Ekomiasto to moc zielonych zakątków, tereny rekreacyjne i wyjątkowe sposoby na edukację.

W Gdańsku nie sposób się nudzić, szczególnie z NIEMAPĄ w ręku łatwo poszukać przygody w wakacyjny czas i nie tylko. Ahoj, przygodo!

Dużo błękitu morza i nieba oraz śledzie – NIEMAPA Gdynia przypomina wakacje.

W Katowicach zachwyć się starą, ceglaną, i nowoczesną architekturą, zwiedź wyjątkowe zabytki techniki lub pędź na wycieczkę rowerową.

Drodzy seniorzy, zapraszamy Was do odkrywania Katowic. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Drodzy seniorzy, zapraszamy Was do odkrywania Katowic. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Miasto wiatru, skał i rezerwatów przyrody, ale też ciekawych muzeów i centrów kultury. Zapraszamy do Kielc!

Wielokulturowy Lublin pełen jest starych kamienic i malowniczych uliczek, ale znajdziesz tu też nowoczesne Centrum Spotkania Kultur czy biblioteki.

 

Żółte tramwaje, czerwona cegła, zielone parki i błękitne stawy – z NIEMAPĄ nigdy nie pomyślisz, że Łódź jest szara!

To miasto pełne niespodzianek, pięknej architektury i społecznych inicjatyw. Nie zapomnij wybrać się nad Wartę!

Rzeszów to miasto bardzo zielone i doskonałe do długich rodzinnych spacerów, ale i sportowych aktywności!

Zapraszamy do zielono-niebieskiego miasta, pełnego przestrzeni i wody.

Tychy skrywają wiele ciekawych i unikalnych miejsc, to miasto w sam raz dla prawdziwego odkrywcy!

Po Warszawie można spacerować bez końca. Na tej NIEMAPIE proponujemy spacery nad Wisłą, rejs, oglądanie imponujących budynków i ciekawych parków.

NIEMAPA Wrocław odkrywa kolorowe podwórka, zaprasza do parków i ogrodów, zachęca również do odkrywania miasta z perspektywy Odry.

Inspirujące, wielopoziomowe i wyjątkowe – Zabrze idealne na kreatywne spacery.

Seria regionalna

Pomysły na weekendowe wycieczki i leśne wyprawy dla tych, którzy chcą bliżej poznawać swoje regiony. 

NIEMAPY ilustrowane przez Patriciję Bliuj-Stodulską odkrywają uroki lasów, puszcz, gór i rzek.

Rozległe bukowe lasy, połoniny i malownicze górskie rzeki to krajobraz wyjątkowo przyjazny rodzinom. Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady z NIEMAPĄ.

Tajemnicze zamki, widoki zapierające dech, urokliwe trasy rowerowe, dzika przyroda, a nawet pustynia. Zapraszamy do rodzinnej podróży po Dolnym Śląsku.

Ten bogaty i różnorodny region pełen jest górskich szlaków, ciekawostek geologicznych, borów i torfowisk, ale też zamków i drewnianych budowli.

Jeśli jesteś na Górnym Śląsku, to koniecznie zabierz swoja familijo do lasu! Urokliwe buczyny, pokopalniane knieje i świetnie przygotowane ścieżki czekają!

To kraina wijących się rzek i starych, drewnianych młynów, raj dla ptactwa wodnego, lasy pełne ciekawostek i dobrze przygotowanych ścieżek.

Daj się porwać magii lasów Pomorza Gdańskiego! Zachęcamy do leśnych wędrówek, biwaków i kajakowania po Żuławach.

Poznaj krainę polodowcowych jezior i wzgórz morenowych, zielonych lasów, krętych rzek, odkryj ciekawostki o bagnach i moczarach i kamiennych kręgach. 

Przyroda północno-zachodniej Polski pełna jest malowniczych zakątków. To grzybne lasy i bory, wrzosowiska, jeziora, wijące się rzeki – w tym dolina Odry – wyspy i nadmorskie krajobrazy. 

Wielkopolskie lasy wzywają! Od Puszczy Zielonki, przez nadwarciańskie łąki, po rozliczne jeziora i świetnie przygotowane leśne szlaki. Wybierz się na leśną wyprawę z całą rodziną!

Zachwyć się jeziorami, parkami, pałacami, niesamowitym ukształtowaniem terenu i wypatruj tajemniczych tańczących sosen.

To nie będzie zwykła wycieczka, lecz  prawdziwa podróż w czasie. Wystarczy przekroczyć bramę rezerwatu w Białowieskim Parku Narodowym.

Sprawdź jak żyło się w podłęczyckiej wsi przed stu laty i jak wyglądało średniowieczne grodzisko.

Rozległe polany i malownicze doliny, oszałamiająca przyroda, a przede wszystkim pełne wyzwań góry są doskonałe na  rodzinne wycieczki.

Nie trzeba jechać daleko od Łodzi, żeby znaleźć zielone lasy, tajemnicze ogrody, źródełka, groty, zamki i pałace.

Mazowsze to także kraina pełna urokliwych parków i dworków, olśniewających pałacowych wnętrz i ogrodów, ale też barwnych skansenów.

Mazowsze to smak jabłek z tutejszych sadów, tajemnicze ruiny zamków. Poznacie tu kulturę Kurpiów, tradycje i codzienność staropolskiej wsi.

Seria tematyczna

Czasem podążanie tropem jakiegoś zagadnienia jest rodzajem podróży w głąb tematu. Seria powstała z podziwu dla dziecięcej dociekliwości – pozwala na eksplorację najróżniejszych tematów, planowanie podróży i codziennych wyzwań.

Wspólnie z GDDKiA polecamy Wam pomysły na wycieczki samochodowe po Polsce i sposoby na to, by nie tylko cel, ale i droga sprawiły Wam wiele frajdy.

NIEMAPA o smartfonach, która podpowiada jak złapać równowagę korzystając z nowoczesnych technologii!

Co sprawia, że w mieście czujesz się dobrze i lubisz w nim przebywać? Weź pod lupę swoje miasto i zmieniaj je z NIEMAPĄ!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy treningową NIEMAPĘ. Podstawą naszego programu jest ruch, zdrowe odżywianie i higiena. Trenujcie codziennie i trzymajcie się zdrowo!

Ta NIEMAPA powstała w 2022 roku we współpracy z łódzkim centrum handlowym Port Łódź.

NIEMAPA jak wehikuł czasu zabierze Cię na dwa równoległe spacery – po ogrodowych alejkach i historii Warszawy.

Zapraszamy na spacer Traktem Królewskim. Będzie to wyprawa zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Poznacie historię Polski, przyglądając się architekturze. 

Wybierz się w podróż tropem żubra! Proponujemy pomysły na rodzinne wyprawy do sześciu różnych miejsc w Polsce, gdzie można spotkać króla puszczy.

Seria Polska

Stworzyliśmy pięć wersji językowych: angielską, francuską, hiszpańską, rosyjską i niemiecką. W każdej znajdują się propozycje dziesięciu wycieczek do najbardziej urokliwych zakątków Polski.

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem? 
Wersja anglojęzyczna.

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem?
Wersja hiszpańskojęzyczna.

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem?
Wersja francuskojęzyczna.

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem?
Wersja rosyjskojęzyczna.

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem?
Wersja niemieckojęzyczna.

0 +

rozdanych NIEMAP

Zobaczcie opinie użytkowników i recenzentów NIEMAP:

Powstała fantastyczna NIEMAPA Lasów Pomorza Gdańskiego! Przystępnie opisane miejsca i barwne ilustracje zachęcają do leśnych wędrówek, również po Wyspie Sobieszewskiej!
Teraz Wyspa Sobieszewska
NIEMAPA wyłuskuje piękne miejsca, odkrywa perełki w polskich miastach, miasteczkach i lasach.
Wall-being
NIEMAPA to najlepszy sposób, aby poznać Bieszczady! NIEMAPA Bieszczady zaprasza najmłodszych odkrywców do wędrówek po lasach i połoninach, a także do tego, by zatrzymać się, odetchnąć pełną piersią i uważnie wsłuchać się w naturę.
Qlturka.pl