Podróż w czasie z nową NIEMAPĄ

Wystarczy godzina, żeby trafić z Łodzi do miejsca, w którym poczujecie się jak w średniowiecznym grodzie lub we wsi sprzed wieku. Taką podróż w czasie gwarantuje wizyta w Skansenie w Kwiatkówku i Grodzisku w Tumie, a z nową NIEMAPĄ zwiedzanie tych pięknych i tajemniczych zakątków stanie się świetną zabawą. 

 

NIEMAPA to przewodnik dla rodzin, które szukają pomysłów na letnie wycieczki. Wydawnictwo opracowane przez Mamy Projekt i zaprojektowane przez znanego łódzkiego ilustratora Tomka Kaczkowskiego pełne jest zabawnych ilustracji i zadań do wykonania. Jeśli wasze dzieciaki marzą o archeologicznych odkryciach i skarbach, chcą poszukać diabła Boruty, zobaczyć domek bobrów, zwiedzić młyn lub sprawdzić jak żyli średniowieczni rycerze – to zapraszamy do Skansenu w Kwiatkówku i Grodziska w Tumie. 

Na NIEMAPIE znajdziecie 10 gotowych propozycji co robić będąc w tych okolicach. Zwiedzając z dziećmi muzea czy historyczne budynki nie zawsze wiemy jak przedstawić je dzieciom w atrakcyjny dla nich sposób i skupiamy się raczej na trzymaniu w ryzach nieposkromionej dziecięcej energii. NIEMAPA powstała po to, by podpowiedzieć jak tę energię i naturalną dziecięcą ciekawość twórczo ukierunkować. Podajemy więc konkrety: w olejarni wypatrujcie części maszyn służących do kręcenia, w grodzie odszukajcie gdzie schował się diabeł Boruta, a na kładce naśladujcie ruchy zwierząt z tutejszych torfowisk. Uruchamiamy różne zmysły, włączamy ruch i zabawę, są też zadania plastyczne. – mówi Joanna Guszta, twórczyni NIEMAPY. 

NIEMAPA nie jest mapą, bo nie znajdziecie na niej konkretnych tras czy wskazówek jak dotrzeć z punktu A do punktu B – takie informacje mamy wszyscy w swoich telefonach. Za to dzięki NIEMAPIE poznacie np. tajemnicę pierścienia feniksa i odnajdziecie piaskownicę archeologiczną. Przewodnik ma inspirować rodziny do radosnego odkrywania okolicy. Zawarte w NIEMAPIE ilustracje i zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię, ale też chęć do poznawania nowych miejsc i ich historii. 

Pomyśleliśmy, że warto oprzeć się schematom i opowiedzieć najmłodszym o Skansenie w Kwiatkówku i Grodzisku w Tumie właśnie poprzez Niemapę, która robi to poprzez ilustracje, ciekawe opisy, zadania i wyzwania. Choć w skansenie nie zobaczymy jego mieszkańców, to dzięki tego rodzaju przewodnikowi możemy sobie wyobrazić, jak wyglądało życie w dawnym grodzisku.mówi Ewelina Kotarska-Sakiewa z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. 

NIEMAPĘ Skansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie można kupić w sklepiku Skansenu, dzięki czemu goście będą mogli lepiej poznać historię i dobrze się bawić.