Nowa NIEMAPA Lasy Łódzkiego.

Letnie popołudnie w lesie… marzenie, ale gdzie najlepiej jechać? NIEMAPA LASY ŁÓDZKIEGO zaprasza na bliższe i dalsze wycieczki po lasach centralnej Polski.  Premiera nowej NIEMAPY odbyła się dzisiaj w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

W ramach pikniku dzieci miały okazję do zabawy i nauki. Prócz atrakcji takich jak malowanie buzi, czy budowanie z drewnianych klocków, znalazła się też gra terenowa pełna leśnych wyzwań i  okazji do zdobywania wiedzy. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały pluszową maskotkę bociana czarnego.

Nowa NIEMAPA pomaga rodzinom w planowaniu wycieczek po lasach w okolicach Łodzi. Przewodnik opisuje ciekawe miejsca, szlaki, sposoby na odkrywanie lasu z dziećmi, a nawet podpowiada w co się bawić, żeby inspirować dzieci do uważnej obserwacji i jak zachować się w lesie. Nasza ulubiona ilustratorka natury Patricija Bliuj-Stodulska, ponownie w swój charakterystyczny sposób połączyła rysunek i malarskie plamy. Dzieci znajdą tu mnóstwo ciekawych szczegółów i poukrywanych w lesie zwierząt, a dorośli docenią sposoby na to, jak zająć maluchy.  NIEMAPĘ stworzyliśmy w procesie ko-kreacji z leśnikami z RDLP w Łodzi i mieszkańcami. Przewodnik poleca tylko sprawdzone miejsca, które spodobają się rodzinom z dziećmi.

Co znajdziemy w NIEMAPIE LASY ŁÓDZKIEGO? Przede wszystkim las, oczywiście. Można wybrać się do lasu blisko Łodzi albo gdzieś dalej, na całodniową wycieczkę. Do Kolumny czy Grotnik warto pojechać pociągiem i zabrać rowery, żeby łatwiej dojechać do rzeki Lindy czy na młyn Talar. Miłośnicy zwierząt na pewno ucieszą się z wizyty w Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, a przy okazji można wpaść nad jezioro Wapienniki z wodą turkusową jak w Chorwacji. Mali ornitolodzy mogą obserwować ptaki na mokradłach i torfowiskach w nadleśnictwie Bełchatów albo w okolicach Jeziorska, korzystając z wysokich wież obserwacyjnych. NIEMAPA poleca leśne plaże i fantastyczne miejsca na spływy kajakowe, a gdy za zimno na kąpiel wodną warto skorzystać z kąpieli leśnych lub odwiedzić kilka wyjątkowych dębów ukrytych w lasach łódzkiego.

„NIEMAPA Lasy Łódzkiego to nic innego jak zaproszenie do poznawania lasów, którymi jako leśnicy się opiekujemy – projekt zachęca do aktywnego eksplorowania leśnych ścieżek, bo ta wyjątkowa publikacja jest pełna pomysłów na to, jak kreatywnie spędzić czas na leśnej wycieczce”

mówi Dyrektor RDLP w Łodzi, Dariusz Pieniak.

“Poprzez serię NIEMAPA NATURA chcemy ułatwić rodzinom głęboki kontakt z naturą, podpowiedzieć gdzie są ciekawe miejsca i jak zachęcić dzieciaki do bycia w lesie, poznawania go i szanowania”

wyjaśnia Małgosia Żmijska, jedna z twórczyń NIEMAPY.

NIEMAPA  Lasy Łódzkiego to przewodnik wydany w piętnastu tysiącach egzemplarzy i dystrybuowany bezpłatnie przez RDLP w Łodzi (ul. Matejki 16) i nadleśnictwa z jej terenu. Przewodnik można też pobrać w naszej zakładce NIEMAPY i ze strony RDLP w Łodzi, zakładka: EDUKACJA>NIEMAPA. 

NIEMAPA w wersji drukowanej czeka na Was w nadleśnictwach:

·        Bełchatów ul. Lipowa 175, Bełchatów

·        Brzeziny, Kaletnik ul. Główna 3, Koluszki

·        Grotniki, ul. Ogrodnicza 6/8, Zgierz

·        Kolumna, ul. Leśników Polskich 1c, Łask

·        Piotrków, Łęczno 101, Sulejów

·        Poddębice, Rodrysin 18a, Poddębice

·        Przedbórz, ul. Konecka 50, Przedbórz

·        Radomsko, ul. Piłsudskiego 3, Radomsko

·        Skierniewice, Maków, ul. Zwierzyniec 2, Skierniewice

·        Smardzewice, ul. Główna 1a, Smardzewice

·        Spała, ul. Gabrysiewicza 2, Inowłódz

·        Wieluń, ul. Żeromskiego 5, Wieluń

Bezpłatnych egzemplarzy NIEMAPY Lasy Łódzkiego szukajcie także w:

·        Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – Matejki 16

·        Łódzkiej Informacji Turystycznej – Piotrkowska 28

·        Księgarni „Do Dzieła” – Próchnika 3

·        Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – Wojska Polskiego 83

·        Bibliotece Tuvim – Tuwima 46

·        Bibliotece „Wolność” – Plac Wolności 4

·        MSK Strefie Kultury Otwartej – Jagiellonki 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *