POLSKA w pięciu językach.

Smok Wawelski, białowieski żubr, warszawska syrenka i poznańskie koziołki oprowadzają zagranicznych turystów po najpiękniejszych miejscach w Polsce. Powstała nowa NIEMAPA dla obcokrajowców w 5 wersjach językowych! NOTaMAP Poland to kreatywny przewodnik przybliżający gościom z zagranicy polską kulturę. Nie zabraknie też zabawy i gimnastyki dla języka. “Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie” wypowiedziany przez obcokrajowców? – z nową NIEMAPĄ to możliwe! 


Stworzyliśmy pięć wersji językowych: angielską, francuską, hiszpańską, rosyjską i niemiecką. W każdej znajdują się propozycje dziesięciu wycieczek do najbardziej urokliwych zakątków Polski. Obcokrajowców zachęcamy nie tylko do odwiedzenia Warszawy, Wrocławia czy Gdańska, ale też do poznania tajemnic Puszczy Białowieskiej i Krainy Tysiąca Jezior a także opowiadamy trochę o naszej kulturze – mówi Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt. 

W ilustrowanym przewodniku każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy natury mogą się wybrać na spacer po Słowińskim Parku Narodowym lub poszukać Ducha Gór w Sudetach. Niektórzy przewędrują pół Wrocławia w poszukiwaniu krasnali, a inni zobaczą interaktywne wystawy w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. 

NIEMAPY mają inspirować małych podróżników, dlatego w najnowszej NIEMAPIE podsuwamy dzieciom i ich rodzicom gotowe pomysły na wyzwania urozmaicające zwiedzanie. Ciekawe zadania pozwolą przybliżyć obcokrajowcom polską kulturę, wyjaśnić czym jest śmigus dyngus czy ptasie mleczko, ale też nauczyć kolegów i koleżanki z zagranicy kilku polskich zwrotów jak: Cheshch! Jen dobree! Jenkooyeh! – mówi Joanna Studzińska z kolektywu Mamy Projekt.

NOTaMAP Poland składa się z pięknych i zabawnych ilustracji Przemka Liputa. Na obrazkach znalazło się miejsce dla sławnych postaci, zabytków, legendarnych stworów i… jedzenia. Toruńskie pierniki, krakowskie obwarzanki czy znane na całym świecie pierogi to tylko niektóre z kulinarnych propozycji prezentujących polskie smaki. 

NOTaMAP Poland powstała przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i jest dystrybuowana w zagranicznych placówkach, jest także dostępna bezpłatnie online na www.niemapa.pl w zakładce POLSKA – wersja angielska: NOTaMAP POLAND, wersja hiszpańska: NOMAPA POLONIA, wersja francuska: NON-CARTE POLOGNE, wersja niemiecka: KEINE-KARTE POLEN, wersja rosyjska: НЕКАРТА ПОЛЬША.

 

Równolegle z NIEMAPAMI Polski w pięciu wersjach językowych powstała także seria plakatów, dostępnych w sklepie online (https://niemapa.pl/sklep/).NOTaMAP Poland

Poland

Jak zapoznać z Polską młodego i ciekawego świata obcokrajowca? Zastanawialiśmy się nad tym  wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, przygotowując NIEMAPĘ Polski w 5 wersjach językowych. O czym opowiedzieć, co pokazać, czego spróbować z zagranicznym gościem w Polsce? Wiele pomysłów dla angielskojęzycznych turystów zawiera NOTaMAP Poland.

“NOTaMAP Poland” powstała w 2021 roku we współpracy z partnerem Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Znasz już ten region?

Zobacz inne NIEMAPY!