Jak czytać NIEMAPĘ?

NIEMAPA to seria kreatywnych przewodników dla rodzin. Skonstruowane są tak, by pomagać animować dorosłym wspólny czas z dziećmi i uczyć przez zabawę. Służą do wspólnego odkrywania polskich miast, regionów i zgłębiania wyjątkowych zjawisk.

Pierwszą stronę NIEMAPY zajmuje pomysłowa mozaika pięknych ilustracji, ciekawych historii i twórczych zadań. Zwykle to od 10 do 20 punktów – pomysłów na wycieczki. Każdy opatrzony jest krótkim tekstem i zabawną ilustracją, a część z nich dodatkowo zadaniem do wykonania na papierze lub w terenie. W naszych opowieściach zawsze staramy się zaciekawić najmłodszych czy to nietypowym detalem, tajemniczą historią, czy pomysłem na aktywność.

Druga strona NIEMAPY poświęcona jest na edukacyjne moduły, które pozwalają pogłębić wiedzę na wybrane tematy. Często są to pomysły na spontaniczne zabawy przy okazji zwiedzania, albo podpowiedzi jak włączyć wszystkie zmysły w poznawanie okolicy. Wielką sympatią czytelników cieszą się słowniczki miejscowej gwary czy zestawienia lokalnych przysmaków. Jak opisać to w skrócie?

1. Poznawaj lokalne tajemnice i zaskakujące ciekawostki

NIEMAPY to mieszanki architektury, natury, kultury, języka i kulinariów, dzięki czemu oddają klimat miejsc w nieoczywisty sposób.

2. Uruchamiaj różne zmysły eksplorując miejsca, tematy

W naszych opowieściach często odwołujemy się do różnych zmysłów, starając się wykorzystać je do lepszego poznania miejsc i pełniejszego doświadczenia.

3. Działaj twórczo na papierze i aktywnie w terenie

NIEMAPY skrywają kreatywne zadania do wykonania, które angażują na najróżniejsze sposoby: manualnie, umysłowo czy ruchowo.

4. Wzbogacaj rodzinne relacje wspólnym doświadczeniem

Nasze przewodniki sprzyjają wzmacnianiu międzypokoleniowych więzi przez zaproszenia na wycieczki angażujące całą rodzinę.

 

NIEMAPY tworzymy w ramach trzech serii, współpracując z wieloma różnymi instytucjami i firmami, dzięki czemu prawie cały nakład dostępny jest bezpłatnie w wyznaczonych miejscach dla chętnych rodzin.

SERIA MIEJSKA – zwiedzaj miasta z NIEMAPĄ

Przewodniki ilustrowane przez Maćka Blaźniaka zapraszają do rodzinnego eksplorowania polskich miast. Charakterystyczne budynki, przyroda, język, kuchnia, lokalne inicjatywy i nieoczywiste zakątki tworzą kulturalną mozaikę każdego z nich. Zobacz tu.

SERIA REGIONALNA- odkrywaj regiony z NIEMAPĄ

Pomysły na weekendowe wycieczki i leśne wyprawy dla tych, którzy chcą bliżej poznawać swoje regiony. NIEMAPY ilustrowane przez Patriciję Bliuj-Stodulską odkrywają uroki lasów, puszcz, gór i rzek. Sprawdź tu.

SERIA TEMATYCZNA – zgłębiaj ciekawe tematy z NIEMAPĄ

Czasem podążanie tropem jakiegoś zagadnienia jest rodzajem podróży w głąb tematu. Ta wyjątkowa seria powstała z podziwu dla dziecięcej dociekliwości i pozwala nam na eksploracje najróżniejszych tematów, planowania wielu podróży albo codziennych wyzwań. Zajrzyj tu.