Zapraszamy na wystawę!

Nieszablonowe wystawy edukacyjne dla rodzin to druga gałąź naszej działalności obok NIEMAP. Jak rozmawiać z dziećmi o Polsce? “Przytul Polskę” to wystawa dla rodzin, która w przyjazny i pełen zabawy sposób podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa czy wspólnoty, jaką tworzymy. Przyjdź i zobacz, jak poprzez kreatywne działania, rozmowę i doświadczenia sensoryczne możesz zastanowić się nad tym, czym dla Ciebie jest Polska, porozmawiać o tym i po prostu spędzić czas z rodziną w przyjemny sposób. Zapraszamy w dniach 7 listopada – 8 grudnia 2019 do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie (Plac Konesera 8-9). Co robić na wystawie?

Drodzy rodzice i opiekunowie, mamy nadzieję, że uda Wam się zacząć na wystawie kilka ciekawych rozmów z dziećmi – nie tylko po to, żeby edukować maluchy ale i po to, żeby samemu móc spojrzeć na Polskę na nowo ich oczami. Posłuchajmy i zastanówmy się, co możemy zrobić, żeby lubiły ten kraj i chciały o niego dbać.

Wchodząc na wystawę zauważycie portal z białych i czerwonych wstążek – zanurzcie się w niego, to bardzo przyjemne! W Kąciku Kibicowania Polsce można przebrać się w stroje związane z tym, co dla naszego kraju jest ważne – zastanówcie się, co dla Was jest powodem do dumy z Polski? W sekcji Kuchnia Polska można porozmawiać o smakach i tradycjach kulinarnych, powąchać tradycyjnych zapachów albo zagłosować na Waszą ulubioną zupę wigilijną. Gigantyczna książka “Kto ty jesteś?” przedstawia ilustracje, dzięki którym możecie odkryć, jak wiele twarzy ma patriotyzm. W strefie Co w Polsce lubicie? Napiszcie razem odpowiedź. Przeczytajcie też fragment wstępu do Konstytucji, porozmawiajcie i dajcie swój głos w temacie: napiszcie, jakie zasady powinny obowiązywać w Polsce. Spójrzcie pod nogi- w grze podłogowej znajdziecie serię pytań, która pozwoli Wam dotrzeć do prawdy o tym, czy jesteście jak wszyscy Polacy. Z całą pewnością łączy nas wspólny język i kultura. Zmierzcie się z łamańcami językowymi i sprawdźcie czy znacie ciekawe regionalizmy, to nie lada wyzwanie! Kiedy dotrzecie do miejsca pełnego obrazów wiedzcie, że jesteście w Galerii Sztuki Polskiej – czy kojarzycie dzieła i artystów? Tu możecie posłuchać też znanego Poloneza As-dur Chopina. Czy teraz czujecie się już gotowi do tego, aby mocno przytulić Polskę pod postacią kolorowej poduchy? Na koniec zrelaksujcie się w przestrzeni przyrodyposzukacie ptaków a może zaplanujecie rodzinną wycieczkę?

Dla kogo jest wystawa?

Wystawa skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych, ale zapraszamy też dorosłych. Propozycje zadań i zabaw dostosowane są do osób w różnym wieku, każdy uczestnik może sobie wybrać to, co lubi i działać na swój własny sposób. Dzieci pozostają pod opieką rodziców i opiekunów, zależy nam na tym, żebyście spędzili ze sobą miłe chwile 🙂  Więcej informacji znajdziecie na stronie przytulpolske.pl

Kto zrobił wystawę Przytul Polskę?

Kuratorki: Mamy Projekt (Ola Shaya, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska)
Koncepcja architektoniczna: Pracownia Tym_czasem i Pracownia bro.Kat
Produkcja: Agata Bisping
Ilustracje: Patricija Bliuj-Stodulska

fotografia: Anna Mika