Spacer śladami historii – NIEMAPA o Trakcie Królewskim w Warszawie.

Zajrzyjcie do królewskiej sypialni Stanisława Augusta Poniatowskiego, sprawdźcie gdzie uczył się Fryderyk Chopin, odczytajcie godzinę na zegarze słonecznym w Ogrodzie Saskim i pogłaszczcie psa Asa w Łazienkach Królewskich. Takie i inne ciekawe zadania czekają na podróżników, którzy chcą poznawać Warszawę z nowym wydawnictwem: NIEMAPA TRAKT KRÓLEWSKI. Przewodnik zachęca do poszukiwań i działania, rozbudza wyobraźnię i uruchamia różne zmysły. 

 

Spacer Traktem Królewskim to wyprawa w przestrzeni i czasie. Przyglądając się pięknej architekturze można poznać historię Polski. Niemapa ma dwie strony: na jednej widzimy kolorową mapę. Spacerując pomiędzy dziewięcioma zabytkami Traktu dzieci będą musiały odnaleźć i policzyć m.in. rzeźbione wizerunki lwów. Na drugiej stronie Niemapy dzieciaki znajdą grę planszową, zachęcającą do samodzielnego zdobywania wiedzy. Nie każdą historię widać gołym okiem. Zachęcamy do samodzielnego szukania informacji o miejscach wokół nas. 

Na nowej Niemapie pokazujemy najważniejsze zabytki Traktu Królewskiego. Zachęcamy całe rodziny do wcielenia się w role detektywów, poszukujących architektonicznych detali i wykonujących angażujące zadania. Dzięki temu dzieciaki chłoną wiedzę historyczną w bardzo przystępny sposób. Dowiadują się na jakie budynki i miejsca warto zwrócić uwagę spacerując Traktem. – mówi Joanna Studzińska z Mamy Projekt. 

Miłośnicy historii z chęcią odwiedzą ponad 300 letni Pałac Krasińskich, Pałac Kazimierzowski czy Zamek Ujazdowski. Ci, którzy lubią spędzać czas na łonie przyrody – wybiorą się do Ogrodu Miejskiego Jazdów lub Łazienek Królewskich, a fani nauki odwiedzą Mikołaja Kopernika “stojącego” na rogu ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. 

Zależało nam na tym, żeby pokazać najważniejsze miejsca, ale też piękno architektury. Spacerując Traktem Królewskim warto wyostrzyć wzrok i przyglądać się zabytkowym budynkom z uważnością. Na Placu Zamkowym można spotkać warszawską syrenkę, a na tympanonie Pałacu Krasińskich – sylwetki galopujących koni. – mówi Wojciech Kirejczyk Zastępca Dyrektora Biura Programu „Niepodległa”. 

Ilustracje do NIEMAPY TRAKT KRÓLEWSKI W WARSZAWIE wykonała Aga Pietrzykowska. Wydawnictwo powstało we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”. Wersja on-line NIEMAPY Trakt Królewski dostępna jest za darmo na stronie https://niemapa.pl/niemapy/trakt-krolewski/