FABRYKA GERBER / BOBO FRUT ALPAKARNIA W CENTRUM ZOOTERAPII WSIIZ WIDOKOWY NA ROCHA MUZEUM ENERGETYKI PODKARPACKIEJ PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „RZESZOWSKIE PIWNICE” MUZEUM OKRĘGOWE MUZEUM DOBRANOCEK ZE ZBIORÓW WOJCIECHA JAMY MIASTECZKO ROWEROWE SKATEPARK SPORT NAD WISŁOKIEM ALEJA POD KASZTANAMI BALCEREK RZESZOWSKA FONTANNA MULTIMEDIALNA RYNEK POMNIK TADEUSZA NALEPY PARK KULTURY I WYPOCZYNKU RZEŹBA LOT NAD RZEKĄ LISIA GÓRA

LISIA GÓRA

Lisia Góra to rezerwat przyrody i choć pełno tam chabaziów, to miejsce bardzo malownicze. Przystań na chwilę, zamknij oczy i wsłuchaj się w otoczenie a potem narysuj pejzaż dźwiękowy: spróbuj przełożyć dźwięki na rysunek. Umieść na nim to, co usłyszałeś, a nie to, co widzisz.
okolice Zeglarskiej

NAD RZEKĄ

Po zejściu z Lisiej Góry nad Wisłok możesz pospacerować po pięknych terenach wzdłuż rzeki. Poszukaj kawałka kory i zrób z niego łódkę z masztem z patyczka i żaglem z liścia. Zwoduj swoje dzieło na Wisłoku. Zachowaj przy tym ostrożność i nie wypaciaj się w błocie!
wzdłuż Wisłoka przy Lisiej Górze

RZEŹBA LOT

Dawniej WSK Rzeszów, a dziś Pratt & Whitney Rzeszów, projektują, budują i serwisują silniki do samolotów. A może i Ty chcesz wypróbować jak działają prawa aerodynamiki? Złóż kilka różnych samolotów z papieru i sprawdź, który poleci najdalej.
okolice Żeglarskiej

PARK KULTURY I WYPOCZYNKU

Park Kultury i Wypoczynku zachęca do tego, żeby wyjść na pole, rozłożyć tam koc piknikowy lub rozpalić grilla, zjeść sztangla z serem i zagrać z towarzyszami w Zwariowaną Opowieść. Instrukcję znajdziesz na odwrocie.
Bulwary

POMNIK TADEUSZA NALEPY

Z Rzeszowem związani sa dwaj słynni muzycy: jazzman Tomasz Stańko i bluesman Tadeusz Nalepa. Poszukaj w serwisie YouTube piosenki Nalepy „Kiedy byłem małym chłopcem” i sprawdź, czy Twoi rodzice też ją znają.
3 Maja (Paniaga)

RYNEK

Wśród kamienic stojących przy Rynku znajdź dom Baldorffa (nr 15). Zbudowano go według zasad stylu klasycystycznego, który rozpoznasz m.in. po trójkątnych frontonach w szczytach budynków. Stań obok studni i policz, ile jeszcze domów w zasięgu wzroku ma podobny fronton. Następnie wybierz się na kasztanka do którejś z pobliskich cukierni.
Rynek

RZESZOWSKA FONTANNA MULTIMEDIALNA

Nawet nie próbuj policzyć dysz wodnych, czyli miejsc, z których w Fontannie Multimedialnej wypływa woda: jest ich 1558! Rzeszów, jak na miasto innowacji przystało, może pochwalić się najbardziej zaawansowanym technologicznie kompleksem fontann w Polsce. Plac, na którym się znajduje, rzeszowianie często nazywają „Koło”.
Aleja Lubomirskich

PLAC TARGOWY

Wybierz się na targowisko i podpytaj sprzedawczynie o sekret przygotowania najlepszych podkarpackich proziaków. Kup na ryneczku potrzebne składniki i wspólnie z rodzicami spróbuj przygotować te pyszne placki.
róg 8 Marca i Targowej

ALEJA POD KASZTANAMI

Aleja pod Kasztanami początkowo była częścią ogrodu rodziny Lubomirskich. Wędrując nią dzisiaj zobaczysz jeszcze kilka kasztanowców, możesz też podziwiać malownicze wille w stylu secesyjnym. Jedną z nich zaprojektował architekt Teofil Tekielski dla siebie i swojej rodziny. Wybudował wieżę, fontannę a nawet zegar słoneczny. Czy potrafisz odgadnąć, która to willa?
Aleja Pod Kasztanami

SPORT NAD WISŁOKIEM

Tereny nad Wisłokiem to wymarzone miejsce do uprawiania sportu, są tu: Strefa Work Out Park, scieżki rowerowe, mini-golf, optymisty, kajaki i rolki. Znajdziesz tu nawet boisko do frisbee! Nie zwlekaj i sprawdź się w rzucaniu dyskiem.
wzdłuż Wisłoka

SKATEPARK

Rzeszów może być dumny ze swoich rolkarek i rolkarzy. A Ty potrafisz już jeździć na ośmiu kółkach? Wyskakuj z pantofli i spróbuj swoich sił w tej dyscyplinie. Do wyboru masz Skatepark albo nową trasę pod Mostem Zamkowym – Slalom Park.
Podpromie 10

MIASTECZKO ROWEROWE

W miasteczku rowerowym możesz doskonalić znajomość przepisów drogowych i technikę jazdy. A jeśli masz tu daleko wsiądź w koło i podjedź do parku przy ul. Cieplinskiego –miasteczko jest zaraz za parkiem, a rzeszowskie MPK zezwala na przewóz rowerów autobusem.
Księdza Józefa Sondeja

MUZEUM DOBRANOCEK ZE ZBIORÓW WOJCIECHA JAMY

W czasach, kiedy telewizja miała tylko jeden lub dwa kanały, co wieczór o godzinie 19.00 nadawana była tzw. Dobranocka, czyli krótkie animowane filmy dla dzieci. Dziś Dobranocki nie ma, ale jeśli przed zaśnięciem zamkniesz oczy możesz wyobrazić sobie własną bajkę. Na ostatniej stronie NIEMAPY znajdziesz kadr, w którym możesz ją narysować.
Adama Mickiewicza 13

MUZEUM OKRĘGOWE

Chcesz przenieść się w czasie? Latem Muzeum Okręgowe zaprasza Cię na pikniki tematyczne „Wehikuł Czasu”, a w maju na Noc Muzeów. Zajrzyj też do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Historii Miasta, bo i tam przez cały rok oprócz wystaw organizowane są warsztaty i gry dla dzieci.
3 Maja 26 i Rynek

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „RZESZOWSKIE PIWNICE”

Trasa turystyczna zwana „podziemiami” odkrywa wiele tajemnic Rzeszowa. W Korytarzu Herbowym znajdziesz herby arystokratycznych rodów. Przygotuj ołówek, strugaczkę, gumkę do mazania i zaprojektuj herb dla swojej rodziny.
Rynek 26

MUZEUM ENERGETYKI PODKARPACKIEJ

Włączyć światło w domu to nie sztuka! Zajrzyj do Muzeum Energetyki Podkarpackiej i dowiedz się, co sprawia, że żarówka świeci. Zadzwoń wcześniej, żeby się umówić na wizytę (telefon znajdziesz na stronie PGE Obrót S.A.).
8-go Marca 6

WIDOKOWY NA ROCHA

Weź lornetkę i spójrz na Rzeszów z innej perspektywy, czyli z góry św. Rocha. Jest tam pięknie położony punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Czy wiesz, czyje imię nosi ten imponujący most w oddali?
Św. Rocha

ALPAKARNIA W CENTRUM ZOOTERAPII WSIIZ

Alpaki przybyły do nas z Andów. Mają miękkie wełniane futro i ciekawską naturę. Zaplanuj rodzinny wyjazd i odwiedź Centrum Zooterapii WSIiZ, a spotkasz je osobiście. Pomaluj rysunek kolorami alpak, jakie udało Ci się zobaczyć i podpisz imionami tych alpak, które spodobały Ci się najbardziej.
Kielnarowa 386A

FABRYKA GERBER / BOBO FRUT

O brzuszki Najmłodszych Odkrywców dba rzeszowska Fabryka Nestlé, gdzie powstają soki, nektary i dania gotowe dla maluszków. Poszukaj na NIEMAPIE logo Bobo Frut. Oznaczamy tak miejsca, które Nestlé szczególnie poleca mamom na spacery z wózkiem. Razem z rodzicami wymyśl i zapisz przepis na ulubiony sok z warzyw i owoców.
gen. S. Maczka 1

0