ZOO SAFARI BORYSEW Las Łagiewnicki EC1 Lunapark Park na Zdrowiu Ogród botaniczny Księży Młyn Park Źródliska Palmiarnia Skansen architektury drewnianeJ Komin w Białej Fabryce Centralne Muzeum Włókiennictwa Poczta Polska Centrum informacji turystycznej Ulica Piotrkowska Muzeum kanału „DĘTKA” Muzeum sztuki ms² Punkty obserwacyjne Park Śledzia Krancówka

KRANCÓWKA

Kiedyś jedna z największych pętli w mieście, czyli po łódzku krancówka, gdzie można było kupić bilet miesięczny, tzw. migawkę. W miejscu, w którym niegdyś konczyły i zaczynały swój bieg tramwaje, my rozpoczynamy naszą przygodę!
przy Północnej

PARK SLEDZIA

Bałuty to muzyczne serce miasta. Działa tu Kapela Bałucka, stąd również pochodzą świetni raperzy, tacy jak O.S.T.R. Może napiszesz kawałek rapu lub zwrotkę piosenki o Łodzi? Poszukaj w parku Ogródka Dźwiękowego. Znajdziesz tam pięć przedziwnych machin muzycznych. Sprawdź, czy da się na nich zagrać koncert z przyjaciółmi.
róg Zachodniej i Północnej

PUNKTY OBSERWACYJNE

Spójrz na ten fragment miasta z innej perspektywy. Zaszyj się w czarującym zakątku przy ul. Ogrodowej 22 albo wjedź na taras widokowy nad Muzeum Fabryki.
Ogrodowa 22
Drewnowska 58

MUZEUM SZTUKI ms2

Władysław Strzemiński, łódzki artysta, wymyślił oryginalny alfabet, którym na oknach ms² od strony ul. Ogrodowej napisano „muzeum sztuki ms²”. Napisz jakieś słowo tymi podobnymi do szyfru literami.
Ogrodowa 19

MUZEUM KANAŁU „DĘTKA”

Pod miastem rozciąga się tajemna sieć kanałów. Zejdź na wycieczkę pod placem Wolności i na własne oczy przekonaj się, jak wygląda podziemna Łódz.
Plac Wolności

ULICA PIOTRKOWSKA

Jesteś na głównej ulicy w Łodzi, gdzie bramy, podwórka i fasady kamienic kryją wiele skarbów. Zacznij ich poszukiwania od Piotrkowskiej 3. Zobacz, jak światło odbija się w lustrzanej elewacji Pasażu Róży wymyślonego przez artystkę Joannę Rajkowską.
Piotrkowska 1

CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Miś Uszatek to odkrywca i – tak jak ty – w ręku trzyma mapę! Odwiedź CIT, żeby dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w Łodzi. Zajrzyj na drugą stronę NIEMAPY, żeby znaleźć inne postacie ze Szlaku Bajkowego.
Piotrkowska 87

POCZTA POLSKA

Julian Tuwim, łódzki poeta, napisał wiersz zaczynający się od słów: „Wrzuciłes, Grzesiu, list do skrzynki, jak prosiłam?”. A Ty? Wysyłasz czasem listy? Do NIEMAPY specjalnie dla Ciebie dołączyliśmy pocztówkę. Skocz na pocztę i wyślij ją do znajomych.
Piotrkowska 17

CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA

W Białej Fabryce możesz obejrzeć ubrania noszone przez prababcie oraz różnorodne wzory umieszczane kiedyś na tkaninach. Które z nich są galante, a które siajowe? Zaprojektuj własny.
Piotrkowska 282

KOMIN W BIAŁEJ FABRYCE

Sto lat temu w Łodzi dymiły setki wysokich fabrycznych kominów. Kilka z nich, już nieczynnych, wciąż wyrasta spomiędzy budynków. Policz te, które ukryły się na planszy.
Piotrkowska 282

SKANSEN ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

Zobacz, jak wyglądało niegdyś wnętrze mieszkania łódzkich robotników. Często jadali oni prostą i pożywną zupę, zwaną zalewajka. Zdobądź przepis na nią.
Piotrkowska 282

PALMIARNIA

Wejdź w głąb dżungli i przyjrzyj się egzotycznym roślinom o dziwacznych nazwach, np. araukariom czy kryptomeriom. Znajdź najdziwniejszą, Twoim zdaniem, roślinę i narysuj ją.
Piłsudskiego 61

PARK ŹRÓDLISKA

W tym parku rosną najstarsze i najcenniejsze łódzkie dęby. Znajdz taki okaz, którego nie można objąć nawet we dwie osoby. Tylko nie próbuj chachmęcić!
róg Fabrycznej i Przędzalnianej

KSIĘŻY MŁYN

Zobaczysz tutaj famuły, czyli domy, które 150 lat temu zamieszkiwali pracownicy pobliskiej fabryki. Spacerując, odnajdź dawny budynek straży pożarnej. Sprawdź, co oznacza słowo „loft”, i zajrzyj na osiedle loftów u Scheiblera.
Księży Młyn 1 (osiedle robotnicze)
Tymienieckiego 30 (straż pożarna)
Tymienieckiego 25 (lofty)

OGRÓD BOTANICZNY

Odszukaj zegary słoneczne i spróbuj odczytać z nich aktualną godzinę. Sprawdź, który z nich jest najdokładniejszy. Pamiętaj, że warunkiem powodzenia tego zadania jest obecność słońca!
Krzemieniecka 36/38

PARK NA ZDROWIU

W tym parku znajdziesz rozliczne i okazałe chynchy. Zapewne pomieszkują w nich różne zwierzątka. Potrafisz je znaleźć? Odwiedź łódzkie zoo, a spotkasz ich jeszcze więcej.
róg alei Unii i Konstantynowskiej

LUNAPARK

Łódzki lunapark ma ponad 40 lat! Może tu bawili się Twoi rodzice? Spytaj ich o to i pójdźcie razem do Pałacu Luster, żeby zobaczyć wasze odbicia w krzywych zwierciadłach.
Uwaga: Lunapark został zamknięty i powstanie tam Strefa Wypoczynku.
Konstantynowska 3/5

EC1

Dawna elektrownia łódzka EC1 znów zasili miasto energią. Tym razem nie będzie to prąd elektryczny, a energia wiedzy. Powstają tu planetarium, kino, centrum nauki i techniki. Odnowione budynki oglądaj już dziś podczas różnych wydarzeń. W Hali Maszyn poszukaj pięknych ornamentów i detali. Narysuj Twój ulubiony.
Targowa 1/3

LAS ŁAGIEWNICKI

Wybierz się do dużego miejskiego lasu, w którym kryją się: park linowy, stawy z łódkami i kajakami, strumienie, górki do zjeżdżania na rowerach czy sankach. To doskonałe miejsce na piknik. Koniecznie weź ze sobą kanapkę z angielki, a na deser żulik!
Wycieczkowa

ZOO SAFARI BORYSEW

Nieustraszony odkrywco, stań twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami! Wybierz się na wycieczkę do Zoo Safari Borysew i zobacz, jak karmi się białe tygrysy. Zajrzyj też do Mini Zoo i przeżyj atak rekina w kinie 7D.

0