Wystawa NIEMAPA Gdynia

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer po Gdyni!

Zapraszamy rodziny na wystawę NIEMAPA Gdynia w galerii Centrum Designu Gdynia (11-28 maja), połączona z premierą gdyńskiej edycji NIEMAPY, która przedstawia najważniejsze miejsca miasta, jego kulturę i charakterystyczne słowa poprzez kolorowe ilustracje i zachęci do aktywnego i kreatywnego poznawania zakamarków Gdyni.

W maju ukaże się NIEMAPA Gdynia,  która podobnie jak towarzysząca jej wystawa w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (11-28 maja), zachęci mieszkańców do odkrywania swojego miasta na nowo. Dzieci i ich rodzice będą mogli poznać modernistyczną architekturę Gdyni, historię miasta w Muzeum Miasta Gdyni czy typowe, gdyńskie słowa, takie jak “trajtek” czy “ostrzynka”. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty i wystawy. Partnerami projektu są: Lasy Państwowe, Muzeum Miasta Gdynia i Poczta Polska a współorganizatorami wystawy Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu Gdynia.

NIEMAPĘ tworzą:

Mamy Projekt wspólnie ze Studiem Ładne Halo przy nieocenionej pomocy mieszkańców miasta, którzy znają je jak nikt inny.  Przełożeniem przewodnika w świat trójwymiarowej wystawy zajęła się gdyńska pracownia Gdyby.

Partner Strategiczny NIEMAPY: Lasy Państwowe

Współorganizatorzy wystawy: Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, Centrum Designu Gdynia

Partnerzy projektu: Barlinek, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdynia, Nadleśnictwo Gdańsk, Poczta Polska

Patroni medialni: Bryła, Co Jest Grane, Czas Dzieci, Czwórka, Egaga, Fathers, Ładnebebe, Qlturka.pl, Together