NIEMAPA Lublin

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer po Lublinie!

NIEMAPA Lublin, to ilustrowany przewodnik dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze dla Lublina miejsca, kulturę, kuchnię i charakterystyczne słowa, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta.

Lubelska NIEMAPA, to już czwarta z serii, po Łodzi, Rzeszowie i Wrocławiu. Skierowana jest do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć miasto. Znajdziemy tam znane miejsca, takie jak Zamek Lubelski, miejsca nowe jak CSK ale także i te nieoczywiste jak widok na Czechówkę czy Podwórko Wyobraźni. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań.

Co w Lublinie?

Z NIEMAPĄ Lublin dzieciaki i dorośli będą planować własne podwórko literackie, grać w gumę czy kolekcjonować zoo z rzeźb zwierząt na lubelskich osiedlach. Autorki NIEMAPY, Małgorzata Żmijska i Joanna Studzińska Lublin zauroczył zupełnie: “Lublin to przepiękne miasto, ale przede wszystkim jesteśmy zachwycone lubelakami i lublinianami – spotkałyśmy wielu pasjonatów tego miasta a odzew z jakim spotkał się nasz apel o pomoc w zbieraniu lubelskich słówek przerósł nasze oczekiwania”. W lubelskiej NIEMAPIE jest dużo soczystej zieleni i niebieskie akcenty takie jak kamienica Konopniców czy rakieta na placu zabaw. “Lublin jest trochę nieodkryty, trochę nieznany, może stąd te świeże kolory, mówią Maciek Blaźniak i Asia Guszta ze Studia Ładne Halo, duet ilustrujący NIEMAPĘ.

Słowa i smaki Lublina

NIEMAPA to również kultura miasta, dlatego nie mogło zabraknąć na niej Ilustrowanego Słowniczka Lubelaka. Zaprezentowane słowa zostały wybrane dzięki internetowej ankiecie sondażowej, w której udział wzięło blisko 3 tysiące osób. Kajtnąć się na rowerze, brejdak, ciapy czy bułka parówka to tylko niektóre z wielu charakterystycznych dla miasta słów. Z lubelskich potraw na NIEMAPIE znalazły się oczywiście cebularze, ale i pierogi z kaszą gryczaną i serem czy forszmak. Przepisy na te i inne lubelskie smakołyki znajdą się w czerwcowym Magazynie Aromat, dostępnym on-line.

Jak to wygląda?

Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania. Wysmakowane ilustracje i różnorodne zadania czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka “Pozdrowienia z Lublina”  ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

Kto to robi?

Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo wraz z pomocą mieszkańców miasta. NIEMAPA Lublin nie powstałaby bez współpracy Partnerów, którymi są: Urząd Miasta Lublina oraz Centrum Spotkania Kultur i Poczta Polska. W imieniu dzieci na cześć Partnerów gromkie: HIP HIP HURRA!

Gdzie szukać NIEMAPY Lublin?

Urząd Miasta zakupił 10 tysięcy egzemplarzy, które NIEMAPY będą rozdawana na organizowanych przez Urząd Miasta wydarzeniach rodzinnych i spacerach dla dzieci oraz w konkursach w mediach społecznościowych. NIEMAPY szukać można również w miejskich instytucjach kultury, obiektach turystycznych a nawet w niektórych kawiarniach i hotelach.

Plakaty i grafiki pochodzące z NIEMAPY można będzie kupić  w kilku punktach w Lublinie m.in. w StudioNieNudno czy w Detalowni (informacje na bieżąco na stronie www.niemapa.pl) a w każdej chwili można po prostu zajrzeć na www.niemapa.pl i skorzystać z bezpłatnej wersji on-line lub pobrać plik do wydruku, bo NIEMAPA chce się być dostępna dla wszystkich.

Zapraszamy na www.niemapa.pl  i  www.facebook.com/nieMAPApl