NIEMAPA łódzkie – wycieczki pełne wyobraźni

NIEMAPA łódzkie, to ilustrowany przewodnik dla rodzin, które chcą poznać województwo łódzkie. W zabawny i graficzny sposób przedstawia wybrane przez mamy miejsca i atrakcje a także łódzkie święta zachęcając do rodzinnych wypraw. Najnowsza NIEMAPA, jak każda z serii, skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć swoją małą ojczyznę. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań, które sprawią, że zwykła wycieczka stanie się rodzinną przygodą.

Gdzie jechać w łódzkie?

Autorki NIEMAPY, Grupa Mamy (Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska) oraz wspierające je mamy z regionu spędziły wiele dni na osobistym sprawdzaniu polecanych miejsc pod kątem dostępności i atrakcyjności dla rodzin . “Mieszkamy tu całe życie, ale wiele miejsc odkryłyśmy dopiero teraz, jak na przykład Ogród Zmysłów, Giganty Mocy, Opowieści Bielika czy Bolimów. W NIEMAPIE łódzkie zapraszamy dzieciaki i dorołych w ponad pięćdziesiąt miejsc – te najciekawsze, naszym zdaniem, są opisane i narysowane, ale jadąc na kilkugodzinną wycieczkę zawsze warto dorzucić jeszcze kilka atrakcji po drodze. Zresztą – każda rodzina lubi co innego”.  “To najzieleńsza ze wszystkich NIEMAP, w łódzkim jest tyle lasów i malowniczo położonych miejscowości, że zestaw kolorystyczny po prostu nie mógł być inny.”, dorzucają Maciek Blaźniak i Asia Guszta ze Studia Ładne Halo, duet ilustrujący NIEMAPĘ.

Województwo łódzkie nie jest jednorodnym regionem, mieszają się tu różne kultury, kuchnie i zwyczaje. Warto zanurzyć się w tę różnorodność i poznawać różne oblicza łódzkiego. NIEMAPA zachęca, by robić to przy okazji przeróżnych świąt regionalnych: Święto Truskawki, Zalewajki czy Chrzanu, Boże Ciało, Dożynki czy turnieje rycerskie to świetne preteksty do rodzinnych wypadów.

Kto to robi?

Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo. To piąta część po Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Wrocławiu. NIEMAPA łódzkie nie powstałaby bez współpracy Partnerów, którymi są: Marszałek Województwa Łódzkiego, Giganty Mocy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, OSM Łowicz, Politechnika Łódzka, Rainbow Tours, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Urząd Miasta Bełchatów i Uniwersytet Łódzki. W imieniu rodzin na cześć Partnerów gromkie: HIP HIP HURRA!

Gdzie szukać NIEMAPY łódzkie?

Wszyscy Partnerzy NIEMAPY będą dystrybuować wydawnictwo bezpłatnie podczas organizowanych przez siebie działań dla rodzin oraz w konkursach. Ponad połowę otrzymał Urząd Marszałkowski: pierwsza pula zostanie rozdana na Mikserze Regionalnym, można też wygrać je w konkursach na stronie facebook.com/lodzkie.pl. NIEMAPY, oraz pochodzące z nich grafiki będzie można kupić w Pan Tu Nie Stał i Bardzo Rozsądnie a w każdej chwili można zajrzeć na www.niemapa.pl i skorzystać z bezpłatnej wersji on-line lub pobrać plik do wydruku w domu.

Zapraszamy na www.niemapa.pl  i  www.facebook.com/nieMAPApl